Ekonomi

OPET’in yeni Genel Müdürü Özgür Kahramanzade

OPET Petrolcülük A.Ş. Genel Müdürlük vazifesine Tüpraş Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Kahramanzade atanacak.

OPET Petrolcülük A.Ş Genel Müdürlüğü’ne 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Özgür Kahramanzade atanacak. 2008 yılından bu yana OPET Genel Müdürü olarak misyon yapan Cüneyt Ağca, 31 Aralık tarihinde bu misyonundan emekliye ayrılarak, OPET İdare Heyeti Üyeliği vazifesini sürdürmeye devam edecek.

Özgür Kahramanzade kimdir?

Saint Benoit Fransız Lisesi’nin akabinde Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği kısmı mezunu Özgür Kahramanzade, Purdue University’de MBA yaptı. Kahramanzade, 1994 yılında Koç Kümesi şirketlerinde iş hayatına başladı. Sırasıyla Beko Elektronik A.Ş. Yetiştirme Elemanı, Koç Holding Güç Kümesi Proje Mühendisi, Koç Holding Proje Müdürü, OPET Petrolcülük A.Ş. Pazarlama, Yatırım ve Küme Şirketleri Planlama Yöneticisi ve İkmal ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı, Entek Elektrik Üretimi A.Ş. Genel Müdürü vazifelerinde bulundu. Kahramanzade, 2016 yılından bu yana Tüpraş Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyordu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu