Haber

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Hatay’daki Mor Kampüs’ü ziyaret etti

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Hatay’ın Defne ilçesine bağlı çadır kentte bulunan “Mor Kampüs”ü ziyaret etti.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından desteklenen 28 “Mor Kampüs”ten biri olan konteynerleri ziyaret etti. Mor Kampüs ve çadır kenti gezen Vinton, yaptığı açıklamada, “UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı olarak Mor Kampüse destek vermekten gurur duyuyoruz. 28 kampüsten biri olan bu Mor Kampüs, Kadın Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle inşa edildi. Burada kadın ve çocuklara ‘Yalnızca depremden zarar gördükleri için değil, diğer iddaalarda da mağdur oldukları için yardım ve takviye alıyorlar. Ayrıca bu çadır kentten birçok kişi yararlanmaktadır. Ayrıca çevredeki kadın ve çocuklar da bu kampüsten yararlanmaktadır. Böyle bir proje yaptığımız için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Öte yandan Mor Yerleşke’de psikolog, sosyal hizmet uzmanı, çocuk gelişim uzmanı ile birlikte birçok konuda zarar gören çocuklara ve kadınlara yardımda bulunulduğu belirtildi. – HATAY

habersaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu