Ekonomi

Tekçe ve Fenercioğlu ortak girişimi “FenTek” dünya inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı

Tekçe ve Fenercioğlu ortak girişimi “FenTek” dünya inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başladı

Dünya gayrimenkul sektöründe uçtan uca hizmet veren Tekçe, yurt dışı projeleri için Alanya’nın önde gelen mühendislik ve inşaat şirketlerinden Fenercioğlu ile güç birliği yaptı.

Dünya gayrimenkul sektöründe uçtan uca hizmet veren ve Spain Homes markasıyla yurt dışına açılan ilk Türk emlak komisyonculuğu şirketi olan Tekçe, vizyonunu dünyaya taşımak için global atılımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tekçe, Türkiye’den sonra yurt dışında başlattığı yeni inşaat projeleri için Alanya’nın önde gelen mühendislik ve inşaat şirketlerinden Fenercioğlu ile FenTek adı altında yatırım ortaklığına imza attı. Bu iştirak kapsamında deneyimli iki şirket ilk olarak İspanya, Costa Blanca, Altea’da 28 ünitelik bir butik gayrimenkul projesini hayata geçirecek.

Global büyümek isteyen Türk firmalarına yol göstermeye devam edeceğiz.

Tekçe’nin kurucusu Bayram Tekçe, bu ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi: “Tekçe olarak 20 yıldır temel amacımız insan ve en iyi yaşam odaklı projelere yön vermek, katma değer sağlayacak sürdürülebilir iş modelleri oluşturmak ve geliştirmek olmuştur. gayrimenkule yönelen ve dünya vatandaşı olmak için yatırım yapmak isteyen herkes için. Türkiye’den yurtdışına açılan ilk emlak komisyonculuğu şirketi olarak, 2018’den bu yana satış ve pazarlama konusundaki uzmanlığımızla İspanya Homes markamızla İspanya emlak piyasasındaki hakimiyetimizi pekiştirdik. Küresel ölçekteki bu atılımdan çok memnunuz. Türkiye’de inşaat alanındaki ilk yatırımımızın ardından. Türkiye’de farklı alanlarda/projelerde birlikte çalıştığımız, mühendis kadrosu ve inşaat vizyonuyla öne çıkan Fenercioğlu ile birlikte arazi ve proje geliştirme, taahhüt hizmetleri, taahhüt işleri alanlarında oluşturduğumuz yeni markamız FenTek ile , yakın gelecekte diğer Avrupa ülkelerinde inşaat malzemeleri tedariki ve tedariki. dahil olmayı hedefliyoruz” dedi.

Fenercioğlu’nun kurucusu Aycan Fenercioğlu, bu yatırım ortaklığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, proje hakkında şunları dile getirdi: “Bu projenin amacı, kaliteli bir butik yaşam alanı yaratmak. Her iki tarafın uzmanlığı ve kaynakları bu projenin başarısını sağlarken, küresel ölçekte yeni fırsatları birlikte keşfetmeyi amaçlıyoruz. Bu iştirakimiz sayesinde Tekçe’nin uluslararası pazardaki deneyimi ile deneyimli ekibimizin uzmanlığını bir araya getirerek yatırımcılara benzersiz fırsatlar sunmayı amaçlıyoruz. İki şirketin güçlerini birleştirerek bu ortaklıkla uluslararası bir başarı hikayesi yazmak için sabırsızlanıyoruz. Yatırımcılara sadece eksiksiz bir yaşam alanı sunmayacağımıza, aynı zamanda yatırımlarının maliyetini artıracak bir fırsat sunacağımıza inanıyoruz. “

  Proje Avrupalıları, özellikle Belçikalıları ve İskandinavları hedef alacak

1,5 milyon Euro’luk arsa yatırımıyla başlayan bu proje, Fenercioğlu’nun mühendislik tecrübesi ve Tekçe’nin satış ve pazarlama tecrübesiyle ortaya çıkacak. İspanya’daki yatırım çeşitliliğini artıracak proje, güçlü bir turizm lokasyonu olan Altea’da gayrimenkul satın alma talebi olan Belçikalılar ve İskandinavlar başta olmak üzere Avrupalıları hedef alacak.

Altea, plajları ve doğal güzellikleri ile ünlüdür.

Akdeniz kıyısında bir sahil kasabası olan Altea, ülkenin en cazip turizm merkezlerinden biridir. ‘Sahilde küçük bir mücevher’ olarak nitelendirilen Altea, kaliteli kumsalları, zirveleri, tarihi kiliseleri, manzarası ve doğal güzellikleri ile öne çıkıyor. Akdeniz’in panoramik manzarasını sunan 52,1 km’lik süper sahil şeridi ile yerel eserlerin satıldığı klasik pazar meydanları ile tanınan Altea’nın iki harika plajı vardır: Playa de Cap Blanch ve Playa de la Roda.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

alucrahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu