Haber

TCG Anadolu’nun boğaz geçişi yunuslarla renklendi

Dünyanın ilk SİHA gemisi ve Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu’nun İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında yunusların eşlik ettiği anlar saniye saniye görüntülendi.

Dünyanın ilk SİHA gemisi ve Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu, İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e geçerek halkı selamladı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “Avara” emrinin ardından Sarayburnu limanından ayrılan TCG Anadolu, Dolmabahçe Çalışma Bürosu açıkta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı 21 top ateşi ve çita ile karşıladı. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı helikopter ve uçakların eşlik ettiği İstanbul Boğazı geçişi sırasında da renkli görüntüler yaşandı. Diğer gemiler tarafından düdüklerle karşılanan TCG Anadolu, İstanbul Boğazı’nın iki yakasında toplanan vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

BEBEKLER TCG ANADOLU’YA EŞLİK ETTİ TGG Anadolu’ya İstanbul Boğazı’ndan geçişte yunusların eşlik ettiği anlar da görüntülendi. Bakan Hulusi Akar’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TCG Anadolu gemisinde askerlere telsizden yaptığı telefon görüşmesini de dinlerken görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu