Haber

Erkin Koray’ın Kızı Damla Koray’dan Babasına Herkesi Ağlatan Veda Sözleri

Anadolu Rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, Kanada’da tedavi gördüğü hastanede 82 yaşında hayatını kaybetti. Sanatçının vefat haberini kızı Damla Koray, “Eserlerin bizim dilimizde, sevgin kalbimizde yaşayacak, daima ve sonsuza kadar yaşayacak. Bu dünyada bulamadığın huzur ve sükuneti bulmanı dilerim” dedi. , başka bir dünyada eminim ‘çocuklarınız’, onlara layık gördüğünüz ülkelerini, kültürlerini ve cumhuriyetlerini ilerletmek için yaptıklarınıza her zaman minnettar kalacaklardır”.

Türk rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Koray, yaşadığı Kanada’nın Toronto kentinde durumu kötüleşince hastaneye kaldırıldı.

Koray’ın ölüm haberini kızı Damla Koray, Instagram hesabından şu sözlerle duyurdu:

“Babam. Bizim ‘Babamız’. Canımın içi. Ben, kızınız ve size Baba diyen, sizi kucaklayan ‘canlar’ sizlerden güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışınızı bir gün olsun eksik etmedik, ve bunu bir daha asla yapmayacağız.”

“Eserlerin dilimizde, sevgin kalbimizde yaşayacak, her zaman ve sonsuza kadar. Bu dünyada bulamadığın huzuru ve huzuru başka bir dünyada bulmanı dilerim.”

“Gerçek şu ki, o şimdiye kadar tanıştığım en sert adam; Anadolu Rock’ın mucidi, canım babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne söylersem söyleyeyim hakkını vermiyorum.”

“’Çocuklarınız’, ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğünüz cumhuriyeti ilerletmek için yaptıklarınızdan eminim her zaman minnettar kalacaklardır. Beni affet. Damla seni çok ama çok seven kızın.

Erkin Koray, 8 Temmuz’da Instagram hesabından hayranlarına seslendi:

Canlarım! Sanırım yaşlandık artık… Bir iki şey söyleyeceğim onu ​​da söyleyeyim… Neme ihtiyacı var. Kanada seyahatimden uzaktayken doğal olarak yeni işler yaptım. Bunların hepsini size Kanada ‘Weagle Records’tan teslim etmesi için kızım Damla’ya bırakıyorum. Muhtemelen ‘Neden kendin çıkarmıyorsun?’ Diyeceksiniz ki… Eh, ülkenin bu hukuki başarısızlıkları bende hiç şevk bırakmadı. Kazandığınıza dair mahkeme evrakınızın üzerine bir çizgi çekip yağmacıya ‘Sen devam et’ dersen, aynı şey senin de başına gelir! Hayal edebilirsiniz? Adam PEMBE plak kapağı yaptı. Sanırım kendi ruhunuzu yansıtıyor. Her zamanki gibi iznim yok. Kaydın kendisinde onaylanmış rastgele bir şey yok.

O yüzden bu işi kızıma bırakıyorum. Onun sınırları benimkinden daha güçlü. Daha doğrusu bu işlerin sonunu bozmamasını tavsiye ettim. Özellikle peşinen eserlerin isimlerini söylemeyeceğim. Bir sebebi var: ‘A’ dersem yarın annen olarak bir plak çıkaracaklar; söz ve müzik: Erkin Koray, sözden… Söyleyeceklerim bu kadar. Seni ne kadar sevdiğimi tarif edemem. Keyifli yarınlar dilerim.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu