Ekonomi

Enerjisa Enerji 2023’ün İlk Yarısında Şebeke Yatırımlarını Dört Katına Çıkardı

Enerjisa Power 2023 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2023 yılının ilk yarısındaki şebeke yatırımları bir önceki yıla göre neredeyse dört kat artarak 3.651 milyon TL’ye ulaştı.

Ana hissedarları Sabancı Holding ve E.ON’un yüzde 20’si halka açık olan Enerjisa Enerji, 30 Haziran 2023 tarihli finansal tablolarını kamuoyuna açıkladı. 2023’ün ilk yarısında şirket konsolide faaliyet gelirini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49 artırarak 9 milyar 938 milyon TL’ye çıkardı.

PINAR: ÜLKEMİZ İÇİN BİR FİYAT OLUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlk yarı sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Power CEO’su Murat Pınar, “Daha iyi bir gelecek için yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz. Güçlü bilançomuz ve çevik yönetim anlayışımızla gelişmeye devam ediyoruz. ağımız, teknolojimiz, e-mobilitemiz ve müşteri çözümlerimiz ile yılın ilk yarısında yatırımlarımıza artan bir ivme ile devam ettik. Bu kapsamda yılın ilk yarısında şebeke yatırımlarımız 3.651 milyon TL’ye ulaştı. Önümüzdeki dönemde de istikrarlı büyümemizi sürdürürken topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, işbirlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Philipp Ulbrich, “Şubat ayında beyin sarsıntısının ardından yaraları sarmaya çalıştığımız bu dönemde yatırımlarımıza devam ettik. 2023 yılı için müşteri analizleri dahil toplam 11-15 milyar TL’lik yatırım planımızı sürdürüyoruz. Sürdürülebilir yatırım planımız sayesinde yılın ilk yarısında yıllık bazda yüzde 118. 2.777 milyon TL artışla 2.777 milyon TL Net Kâr elde ettik” dedi.

kahta-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu