Haber

Deprem Kurbanları Hüzünlü Bir Nine Tatili Geçirdi, Oğlum Beni Devlete Teslim Edin Dedi

Hüzünlü bir tatil geçiren depremzede o günü anlattı: “Oğlum beni devlete teslim et”

Kırıkkale’de depremzedelerin hüzünlü ziyafeti

KIRIKKALE – Kırıkkale’de öğrenci yurtlarında ağırlanan depremzede aileler memleketlerinden uzakta buruk bir tatil geçiriyor. Depremzede Fatma Taştı, “Kardan çıktık. Oğluma ‘Beni devlete teslim edin’ dedim. Burada da iyiyiz Allah devletimize zarar vermesin” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremin harap olduğu illerden biri olan Kırıkkale’ye gelen depremzedeler, memleketlerinden uzakta bayrama girdi. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK yurtlarında misafir edilen depremzede aileleri, memleketlerinden uzakta buruk bir tatil geçiriyor. Depremzedeler, öğrenci yurduna ve çalışanlarına minnettar olduklarını söylediler. Çocuklar yurdun sosyal alanlarındadır. sportarlalarda vakit geçiriyor.

Hüzünlü bir bayram geçirdiğini ifade eden Yunus Emre Eroğlu, “Tatil biraz hüzünlü aslında. Çünkü ailelerimiz uzakta. Hayatlarımız geride kaldı, hayallerimiz vardı ve onları geride bıraktık. Alışmaya çalışıyoruz. yeni bir hayat, yeni bir şehir, yeni insanlar… Ama buna da alışmaya çalışıyoruz çok şükür.”

Hayriye Kaçan, depremlerde iki evinin de yıkıldığını belirterek, “Memleketim Malatya. İki evim vardı, ikisi de yıkıldı. Buraya çocuklarımla geldim. Devletimiz de bize çok iyi bakıyor. Tatilimizi burada geçirelim, çok şükür devlet bize sıcak bir oda ve yemeğimizi verdi, bundan sonra ne olacak?” .

Tatilinin çok güzel geçtiğini söyleyen Mediha Kaçan, “Tatilimiz çok güzel geçiyor. Allah devletimizden, liderimizden bin kere razı olsun. Bir an önce evimizi yaparsa daha çok sevineceğiz.

Fatma Taştı ise “Bizim için hayırlısı neyse. Kardan çıktık. Etek yok, kazak yok, ayakkabı yok. ‘Oğlum beni devlete teslim et’ dedim. ‘ O zaman bize ver” dedi.

akdagmadeniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu