Ekonomi

“Çocuklarımıza çok daha güzel bir ülke bırakacağız”

Selçuk Öztürk

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Milli iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılını birlik ve beraberlik içinde gururla kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması, milli egemenliğe dayalı yeni Türk devletinin resmen tüm dünyaya duyurulması açısından değerlidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 103 yıl önce olduğu gibi, milli bağımsızlığımızın, devletimizin ülkesi ve milletiyle birlik ve beraberliğinin, demokrasimizin ve geleceğimizin teminatıdır.

Türk çocuklarına armağan edilen bu bayram, tüm insanların barış içinde yaşaması için gelecekte ve dünya çocukları arasındaki sevgi ve dostluk bağlarının güçlenmesine de vesile olacaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiğimiz değerin de bir göstergesidir. Dünyada çocuk bayramını kutlayan tek ülke olan Türkiye’nin insan sevgisini ve kardeşliğini bir yaşam ideolojisi haline getirmesi, tarihindeki örneklerden biridir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ilan edilen Cumhuriyetin 100. yılını kutlayacağız. Türkiye Cumhuriyeti örnek demokrasisi, gelişen ekonomisi ve insan gücü ile geride bıraktığı yüzyılı başarıyla tamamlamaktadır. Artık ülkemizin ikinci yüzyılına giriyoruz.

Bu yeni yüzyılda ekonomik olarak da hedeflerimize ulaşacağız. Bunun için ekonomiye yön veren kurumlar olarak daha çok çalışma inancına ve gayretine sahip olacağız. 103 yıl önce işgal altındaki bir ülkede yeni bir devlet kurarak ekonomik olarak dünya birincisi olursak, bugün birlik ve beraberlik içinde, çok daha iyi imkanlar ve kurallarla ülkemizi çok daha ileri noktalara taşımış oluruz. 23 Nisan’ı kutladığımız gençlerimize ve çocuklarımıza çok daha güzel bir ülke bırakacağız.

habersehitkamil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu