Haber

Canlı Yayında İsyan Eden Sağlık Çalışanının Evine Polis Gönderildi

Depremin vurduğu kentlerden Adıyaman’da Habertürk canlı yayınına girerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yetkililere tepki gösteren sağlık çalışanının evine polis sevk edildi. Sağlık çalışanı, “Söylediklerim suç değil” sözleriyle tutanağı imzaladı.

Kahramanmaraş merkezli depremin dokuzuncu gününde Habertürk canlı yayına geçti ve hükümete tepki gösteren sağlık çalışanının evine polis sevk edildi.

Diken’den Ayşegül Kasap’ın haberine göre Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SES) avukatlarından Kamil Tekin Sürek, dün akşam saat 17.30 sıralarında sağlık çalışanının evine polisin geldiğini ve onu almaya çalıştığını söyledi. ona bir rapor imzalamak için. Avukat tutanağa şerh isteyince sağlık çalışanı “Gazeteciye söylediklerim suç değil” notu yazarak tutanağı imzaladı.

Sürek, ‘Yaptıkları işlem şu şekilde; Savcılık muhtemelen soruşturma açacaktır. Şu anki yoğunluktan o an söz almak istemediler, daha sonra ifade alalım diye kimin konuştuğuna dair bir tespit yaptılar” dedi.

Sağlık çalışanı Habertürk yaptığı canlı yayında tepkisini şöyle dile getirdi:

Adıyaman’ı üç günlüğüne kaderine terk ettiler. Herkes yardım için bağırıyordu ama kimse gelmiyordu. İnsanlar soğuktan öldü, açlıktan öldüler. Başkan buraya gelsin, yüzü yeter mi? Adıyaman’da tek bir milletvekili, tek bir kişi, bir üst düzey yönetici yoktur. Hepimizi terk ettin. Bu sütunların altında hepinizin, tüm üst düzey yöneticilerin kanı var. Kriz yönetimi nerede? Hepsi öldü. Uyan Türkiye uyan.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu