Haber

ABD’de kutup soğuğu: 6 günde 21 kişi öldü

ABD’nin 6 eyaletiSürekli kar yağışı ve soğuk hava hayatı felç etti.

Aşırı iklim koşulları nedeniyle 12 Ocak’tan bu yana Tennessee, New York, Arkansas, Kansas, Oregon ve Mississippi eyaletlerinde ölüm sayısının 21’e çıktığı açıklandı.

Sağlık İdaresi ve yerel yetkililer Tennessee’de toplam 7 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken, diğer 5 eyalette ise 14 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Meteoroloji servisleri, New York’un Kanada sınırındaki Buffalo kenti çevresine 75 santimetreden fazla kar yağdığını, bu durumun araçla seyahati neredeyse imkansız hale getirdiğini, karla karışık rüzgar hızının yer yer saatte 65 kilometreye kadar ulaşacağını bildirdi.

Ülkenin orta kesimlerindeki soğuk sıcaklıkların cuma gününden itibaren tehlikeli seviyelere döneceği ve donma riskinin artacağı belirtiliyor.

Uçuş trafiğini takip eden FlightAware internet sitesine göre bugün ABD’de 1090 uçuş iptal edildi, 4 bin 221 uçuş ise ertelendi.

ABD’deki elektrik kesintisi istatistiklerine yer veren Poweroutages internet sitesi, kış kuralları nedeniyle bugün ülkenin üç eyaletinde yaklaşık 95 bin kişinin elektriksiz kaldığını duyurdu. (HABER MERKEZİ)

haber-pazaryolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu