Yaşam

Yüzünüzü tuzlu su ile yıkayın, bakın neler oluyor görün…

Özelliklede kadınların özen gösterdiği cilt bakımı çeşitli şekillerde uygulanabiliyor. Ciltte meydana gelen sivilce ise en can sıkıcı olan sorunların başında gelir.

Bu sivilcelerden kurtulmak için çeşitli kimyasallar içeren yüz yıkama ürünleri kullanılarak sivilceler giderilmeye çalışılır. En az sivilceler kadar estetik açıdan hoş gözükmeyen siyah noktalar da oldukça can sıkıcı olabilirler.

Yüzünüzü hem siyah noktalardan hem de sivilcelerden kurtarmak için pahalı yüz yıkama ürünlerini bir kenara bırakarak tuzlu su yöntemini kullandığınızda cildinizdeki değişimlere inanamayacaksınız.

Yüzünüzü tuzlu su ile yıkayın…

Pahalı yıkama ürünlerini rafa kaldıracak tuzlu su yöntemi ile cildiniz parıl parıl parlayacak sivilce sorununu temelli unutacaksınız.

Bu yöntem için tek yapmanız gereken ise 1 bardak içme suyunun içine 2 kaşık kaya tuzu eklemek. Suyun içerisine koyduğunuz kaya tuzunu karıştırarak iyice eritin ve elde ettiğiniz su ile yüzünüzü yıkayın.

Tuzlu su, sivilceleri kurutarak iltihaplarını giderecek, siyah nokta ve beyaz nokta gibi sorunlardan cildinizi arındırmada oldukça etkili olacak.

Yüzünüzdeki kan dolaşımınızı hızlandıracak ve daha yumuşak bir cildiniz olmasını sağlayacak. Gözenekleri sıkılaştırmada oldukça etkili olan tuzlu su sayesinde farklı ürünlere ihtiyacınız kalmayacak.

Özellikle de yağlı ciltleri kurutarak mikroplardan arındırmadaki başarısıyla sivilce oluşumunun da önüne geçecek. Ayrıca tuzlu su, cildinizin parlamasına ve pürüzsüzleşmesinde de etkili olacaktır.

marmara-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu