Haber

UNICEF Direktörü Russell, Çavuşoğlu ile görüştü: ‘Yıkım her yerde’

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İcra Direktörü Catherine Russell, başkent Ankara’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geldi. Çavuşoğlu, görüşmeyi sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajla duyurdu.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “UNICEF İcra Direktörü dayanışma ziyareti için Ankara’daydı. Uluslararası topluma bu güçlü günümüzde bize verdiği destek için teşekkür ediyoruz.”

‘ÇOCUK VE AİLELERİN ACİL VE SÜREKLİ DESTEĞE İHTİYACI VAR’

Russell ayrıca bu görüşmeden bir gün önce sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajla 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Maraş’a ulaştığını duyurdu. Russell, Twitter hesabından “Bugün son depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’a geldim. Her yer yıkım. Binlerce insan geçici barınaklarda kalıyor. Bu çocukların ve ailelerin acil ve sürekli desteğe ihtiyacı var.”

Bu mesajın ardından UNICEF İcra Direktörü bir mesaj daha paylaşarak, “Türkiye’de çocuklar yıkım, yerinden edilme ve belirsizlikle karşı karşıya.” Russell, UNICEF Türkiye’nin ‘çocukların ve ailelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için hayat kurtaran materyaller sağlamak için sahadaki ortaklarıyla birlikte çalıştığı’ bilgisini paylaştı. (DIŞ HABERLER)

haberguneysinir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu