Haber

Ümit Özdağ’dan seçime tek başına girme kararı alan Muharrem İnce’ye sert sözler: O zaman git oyun alanında oyna

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı bir Youtube kanalında cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı araması ve sonrasındaki süreçte dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“MANSUR YAVAŞ BU İŞLEMDE GERİ DÖNÜP SELAMLAMADI BİLE”

Özdağ, Yavaş’ın adaylığı hakkında “Ben istemedim, halk istedi. Benim Mansur Yavaş ile bir dostluğum yok, Mansur Yavaş’ın benimle bir dostluğu yok. Hatta Mansur Yavaş’ın benim aleyhimde yaptığı açıklamalar bile var. dönüp selam bile vermedi.En ufak bir nezaketi bırakın, kabalık bile yaptı.Ama mesele kişisel bir mesele değil, Türkiye meselesiydi ve halk Mansur Bey’i tercih etti.O bana olumsuz davransa da, Siz gündeme getirmediniz, ben bunları konuşmadım ve desteklemeye devam ettim.”

“MUHARREM BEY WHATSAPP’TA ‘GİDİYORUM’ STİLİNE SAHİPTİR”

Özdağ, “Muharrem İnce’nin rahatsız olmasına gerek yoktu, kendisiyle bir anlaşmamız yoktu. Görüşüyorduk, görüşürken karar vermeden ‘Mansur Yavaş’ı neden konuştunuz’ demeyin. Muharrem Bey’in WhatsApp’ta ‘Adam kazandı’, ‘gidiyorum’ tarzı var.

“SONRA OYUN ALANINDA OYNAYA GİDİN”

Hadi bakalım. Bu tarzla olgun siyaset yapmak mümkün değil. Türkiye’nin bu kadar ağır bir krizden geçtiği bir dönemde, sakin siyaset yapmamız gerekirken, ‘küsüyorum, oynamıyorum’. Tamam, o zaman git oyun alanında oyna.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu