Yaşam

ŞEHİT DUASI: Şehitler için okunacak dua ve sureler 2022!

Türk toprakları, tarihten bu yana vatanımızı korumak için canlarını ortaya koyan şehitlerimizin kanı ile sulanmış topraklardır.

Günümüzde hala vatanımızı korumak kıymetine askerlerimiz şehit oluyor, her gün bir meskenin ocağına ateş düşüyor ve el kadar çocuklar babasız kalıyor.

Devletiöiz hain terör hücumlarına ağır karşılık verilerek bir nebze de olsa içimiz rahatlatırken, bizlere ise bol bol şehitler için hoş dualar etmekten öteki deva maalesef ki kalmıyor.

Sizler de şehitlerimize bu duaları ederek onlara olan borcunuzu bir nebze de olsa ödeyebilirsiniz.

Dua ederek şehitlerimizin ruhuna bağışlamak isteyen Müslümanlar, şehitlere okunacak dua ve müddetleri araştırıyor.

Şehit duası

Ya Rabbi senin rızan için ellerimizi açtık, sana yalvarıyoruz, ya rabbi bizi huzurundan boş çevirme, bizi kendinden diğerine muhtaç etme, bizi kendinden diğerine yalvartma Ya Rabbi.

Şu cennet vatanımızın her karış toprağı senin uğrunda canlarını veren, şehit kardeşlerimizin kanlarıyla sulanmış, biz bu vatana sahip çıkmak için tarih uzunluğu canlarımızı vermişiz, bugün vatanımız tehlikeye girdiğinde 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle canlarımızı feda etmek üzere ebrehenin ordusunun karşısında ebabil kuşlarının attığı taşlar misali hiçbir güç kuvvet yetiremez, silahların tankların önüne başlarını koyan ve ta istikal savaşından bu vakte kadar vatanımız kurtarmaya çalışan tüm şehit kardeşlerimizin ruhlarını şad eyle..

Ya Rabb bizim vatanımızı düşman çizmeleriyle çiğnetme, bizi vatansız bırakma, bizi bayraksız bırakma, bizim hürriyet ve istikalalimize musallt olanlara fırsat verme ya rabbi.bizi hürriyet ve istikalimiziden yoksun bırakma Ya Rabbi.

Minarelerimizde okunan ezanı Muhammedileri dindirme, ayyıldızlı bayrağımızı gönderlerden indirme ya rabbi, indirme ya rabbi, düşmanlarımıza fırsat verme ya rabbi.özellikle yeryüzünde ebu cehiller, ebu lehepler, ebreheler olduğu üzere firavunlar, nemrutlar olduğu üzere onlar tarihin hiçbir zamanında eksik olmadılar, bugünkü firavunların, bugünkü ebu cehillerin ebu leheplerin şerrinden koruma eyle .

Şurada toplanan kardeşlerimiz sana ellerini açtılar sana olan imanları sana olan itimatları, sana olan tevekküleri ile sana yalvarıyorlarlar . ya rebbel alemin bunlar bedirde,bunlar uhutta, bunlar çanakkalede, bunlar kurtulus savaşında, vatanlarını milletlerini dinlerini inançlarını korumak için savaşan kardeşlerimiz üzere ya rabbi bu uğurda can veren şehitlerimizi okunan kuranlar hurmetine Yasinler hurmetine, aşırlar hurmetine ruhlarını şad eyle makamlarını cennet eyle, bedir şehitleri ile haşr eyle. Uhut şehitleri ile bir arada haşr eyle.

Ya rabbel alemin bizleri ve şu kardeşlerimizide bedirden uhuttan sağ olarak dönen kardeşlerimizle haşr eyle. Burada toplandığımız üzere yarın mahşer gününde peygamberimizin sancağı altında toplanmayı haşru cem eyle. Peygamberimizi vatan sevgisi imandandır buyuruyor vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize merhamet eyle. Bizi rahmetinden yoksun bırakma bizi her türlü tehlikelerden berbatlardan kötü insanların şerrinden iblis kılıklı hainlerden, ebu cehil kılıklıların şerrinden, bilhassa hürriyet ve istikalimize tasallut eden bizi köleleştirmek bizi diz çöktürmek bize buyruk verildiğinde buyruklarını yerine yetirtmek isteyenlere ya rabbi fırsat verme, bize güç ve kuvvet nasip eyle bizi kendinden öbür hiç kimseye muhtaç etme ya rabbi.

Ya rabbel alemin şu güzen cennet vatanımızda ayaklarımızı bastğımız her yerde şehitlerimizin kanları ve kemikleri var.Onların kanlarını ve kemiklerini sızlatacak yanlış işler yapmaktan bizleri koruma eyle. O şehit kardeşlerimizin uğrunda şehit oldukları davalarına sahip çıkacak ihlaslı imanlı vatanını ve milletini seven kuşaklar yetiştirmeyi nasip eyle ya rabbi.. bizi kendinden diğerine muhtaç etme. Dualarımızı ve okunan kuranları kabetüllah, ravzai mutahharada yapılan dualar zümresine dahil eyle.

Bu necip bu asil millete şu cennet vatanımıza hizmet etmek isteyenlere güç ve kuvvet nasip eyle. Onların ömürlerini iyi rahmetler ihsan eyle.. Sayıni ve sayımızi meşkur eyle, amellerini ve amellerimizi makbul eyle..Onları beddua edenlerin beddularından koru ya rabbi. Onların beddualarını kendi başlarına makus eyle ya rabbi.. Ya rabbi cehennem ateşlerini onların başlarına makus eyle. Makus eyle ya rabbi. Makus eyle ya rabbi. Onları kahhar ismi şerifin hurmetine kahru perişan eyle ya rabbi. Yaralalanan kardeşlerimize acil şifalar ihsan eyle ya rabbi.

Devletimizi miletimizi payidar eyle, vatanımızı milletimizi ve tüm İslam vatanlarını koruma eyle. bütün şehitlerimize rahmet eihsan eyle. Kabirlerini pür parıltı eyle makamlarını ali eyle cennetinele cemalinle müşerref eyle Ya Rabbi.

Şehitlere okunacak sureler

Şehitlerimiz için Yasin Mühleti, Tebareke (Mülk) Müddeti ve Amme Mühleti başta olmak üzere Kur’an-ı Kerim’den her sureyi okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu