Haber

Muğla’da Akbelen Ormanı’nda Ağaç Kesimi ve Köylülerin Direnişi Sürüyor

Muğla Türkiye’de Akbelen Ormanı’nda ağaç kesimi ve köylülerin direnişi devam ediyor. İkizköylülerin avukatlarından Arif Ali Cangı, bölgede görev yapan jandarmalara kesilen ağaçları göstererek, “Bakın, vicdanınız izin veriyor mu? Köy var mı? aranızda oğlan var mı sizin vicdanınız yok mu?”

Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda açılacak ocak için beş gün önce başlayan ağaç kesimi bugün de devam ediyor. İkizköy halkının ve kesime karşı çıkan çevrecilerin direnişi sürüyor.

İkizköy halkının avukatlarından Arif Ali Cangı, kesilen ağaçları bölgede görev yapan jandarmalara göstererek, şunları söyledi:

“Sonuna kadar takipçisi olacağım. Siyasi iktidarlar bunlara güvenmesin, günü gelir hesabını sorarım. Herkes görevini bilecek, haddini aşmayacak. Siz bu vatandaşın verdiği yetkiyle çalışıyorsunuz.” .Bu vatandaş yetkisini geri alıyorsa anayasal hakkınız yok bakın vicdanınız el veriyor mu aranızda köy çocuğu yok mu hiç vicdan azabı çekiyormusunuz bak ağaç kaç yaşında Gitti. Sadece bir ağaç mı? Yazık sana.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu