Haber

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın görevden alınması çağrısı

Akbelen Ormanı’nda ağaç kesilmesine karşı mücadele veren avukat İsmail Hakkı Atal, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı görevden alınması için davet etti. Atal, “Muğla Valisi Orhan Tavlı bir an önce görevden alınmalı, Limak’ın valisi devlet değil, Muğla Valisi Orhan Tavlı’dır.”

Muğla’nın Milas ilçesinde YK Enerji’nin maden sahasının genişletilmesi amacıyla Akbelen Ormanı’nda ağaçların kesilmesine karşı çıkan çevreciler ve İkizköy halkının nöbeti sürüyor. Avukat İsmail Hakkı Atal, Muğla Valiliği’nin vatandaşlara yanlış bilgi verdiğini ve gözlemcilere verdiği desteği engellemeye çalıştığını savunarak, “Dün Muğla Valiliğine şikayette bulunduk. Rastgele bir talimat ve talimat gelince yazılı talimat isteyin. Komutan da burada yapılan her şeyde yazılı bir düzen olduğunu belirtmiş.Düşmanımız derken burada düşman jandarma değil ki burada kanunları uygulamıyor ve biz onları uygulamak için jenerik ekleri kullanmak zorunda kalıyoruz. ama Muğla’da il jandarma komutanı. Validir” dedi.

Atal, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın daha önce Çanakkale’deki Kazdağları’ndan başka bir şirkete izin verdiğini öne sürerek, “Kamu sistemini kurmakla yükümlü olduğu halde anayasal kabahat işleyerek kamu düzenini bizzat bozan Orhan Tavlı’dır. “Bunun takipçisi olacağız. CİMER’e şikayette bulunduk. Orhan Tavlı hakkında soruşturma izni verilmesi için Yargıtay’ın ilgili ceza dairesine dava açmak üzere şikayette bulunduk. Kanunu uygulamayan, kendisi anayasal suç işleyen ve hukuka aykırı talimatta ısrar eden kişi, kanuna aykırı emri yazılı olarak bildirmek zorundadır. Halkın çocukları burada birbirine düşman. Muğla Valisi Orhan Tavlı bir an önce görevden alınmalıdır. Muğla Valisi Orhan Tavlı, Limak’ın valisidir, devletin değil.”

BARCELONA’YA STAT ÇAĞRISI

Atal’ın Tavlı ile ilgili sözlerinin ardından ağaç kısmına direnen vatandaşlar, “Limak Kaymakamı Orhan Tavlı” ve “Orhan Tavlı görevden alınsın” şeklinde sloganlar attı. Atal, vatandaşlara Limak’ın otellerini kullanmamaları çağrısında bulunurken, Limak’ın Barselona’nın stadının inşaatını üstlendiğini hatırlatarak kulübü Limak’tan stadyumu satın almaya davet etti.

habermustafakemalpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu