İş

Mobilya ihracatçıları rekabetçi kalmak istiyor

Türk mobilya bölümü, işbirliği ve adil ticaret koşullarının rekabetçi kalmasını istiyor.

Ege Mobilya Kağıt ve Orman İşleri İhracatçıları Birliği Lideri Ali Fuat Gürle, Mobilya Çalışma Komitesi Başkanı Ahmet Müjdat Kemer, AYB Genel Sekreter Yardımcısı Serap Ünal, AYB Tarım 2 Şube Başkanı İbrahim Demir, AYB Basın Müşaviri Mina Şen, ham MDF işlenerek değer- Ülkemize döviz kazandıran ve katma değer sağlayan Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olan İzmir Yıldız Orman İşletmeleri Venni’yi de sözlerine ekledi. Venni’yi ziyaret ederek ihracattaki başarısından dolayı plaket takdim etti ve şubenin sorunlarından bahsetti.

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Eşyaları İhracatçıları Birliği Lideri Ali Fuat Gürle, Türkiye’nin dünya mobilya segmentinde 11’inci sıradan 8’inci sıraya yükseldiğini hatırlatarak, “Potansiyelimizi tam olarak değerlendirmek için sektörümüzde işbirliği ve kümelenme olması gerekiyor. Ancak bu şekilde katma değerin daha yüksek bir noktaya getirilebileceğini düşünüyoruz. Bunun için bir güven ortamı oluşturulmalıdır. Hedefimiz 5 yılda mobilya sektörünü dünyada ilk 5’e çıkarmak” dedi. söz konusu.

Başkan Gürle, “Sadece eserlerimizi satarken değil, alırken de adil ve eşit ticaretin önünü açabileceğimizi düşünüyoruz. Türk mobilya markası algısını dünyada güçlü bir şekilde konumlandırmalı, rekabet gücümüzü kaybetmemeli ve Uzakdoğu gibi tehditlerden kaynaklanan haksız rekabete karşı işbirliği yapmalıyız. Sektörümüzün büyüme formüllerini doğru belirlemek için ne yapmamız gerektiğini, hammadde departmanında yaşanan sıkıntıları görüşmek üzere firmalarımızla sık sık toplantılara geliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu