Haber

Mehmet Savran’dan ikinci tur çağrı

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Bonekıran, MHP İl Başkanı Adnan Doğu ve Refah Partisi İl Başkanı Abdülgani Altınışık’ı ağırladı. BBP İl Başkanı Ramazan Kalkan, önceden planladığı programları nedeniyle toplantıya katılamadı. Savran, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlere verdikleri destek için BBP seçmenine teşekkür etti.

Yarın yapılacak seçimler öncesi istişarelerde bulunan liderler, Nevşehir halkından Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermelerini istedi.

Başkan Savran burada bir açıklama yaptı: “14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı büyük bir üstünlükle meclis çoğunluğunu kazandı. Vatandaş, ‘Abi biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden memnunuz ve bu ülkeyi Cumhur İttifakı’nın yönetmesini istiyoruz’ dedi. Milletvekilliği seçimlerinde sandıktan bu çıkıyor. Üstüne üstlük milletimiz 2,5 milyon farkla Genel Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ı seçmek istedi ama seçim kanunları gereği yüzde 50+1 olmadığı için bu ikinci tipe bırakıldı. İkinci türde ise her seçmene soruyorum. Başkanımızı lider olarak seçmemiz gerekiyor. 7 genel başkan yardımcısı sözü verilen ve ardından bir partinin genel başkanına iki bakanlık sözü verilen yapıya, ilk tıpta bir ölçü oy aldı diye Millet İttifakı demiyorum, Millet Koalisyonu diyorum. Daha oluşmadan çatlamaya başladı. Bu milletin geleceğini bu yapıya emanet edemeyiz. Cumhur İttifakı’nda yer alan tüm partilerin seçmeninin sandığa giderek başkanımıza oy vermesini istiyorum.” dedi.

gerede-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu