Haber

Mahkeme, Erdoğan’ın eşinin Marmaris projesine engel oldu

Mahkeme, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Hisarönü köyünde 142 parsele yaşlı bakımevi yapılması için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan imar planı değişikliğine ilişkin ‘yürütmenin durdurulmasına’ karar verdi.

Konuşmaya konu olan arsa, Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın kayınpederiyle ilgili.

‘UZMAN DOĞA LEHİNE RAPOR VERDİ’

Marmaris Kent Yönetim Kurulu ve Marmaris Ekolojik Çaba Komisyonu, uzun süredir emeklerinin karşılığını aldıklarını belirtti.

Açıklamada, konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Muğla Mimarlar Odası ile Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Kent Konseyi ve Ekolojik Çaba Komisyonu’nun yaşanabilir bir Marmaris ve yeniden paylaşabileceğimiz bir hayat için birlikte hareket etmesi, dayanışmanın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermiştir. Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yaşlılara huzurevi yapılmasının önünü açmak amacıyla imar planı değişikliği kararının iptali için açılan davalarda Erdoğan’ın vefat eden ailesinin yerine yaşlıyı bulan bilirkişi, doğa lehine bir rapor düzenleyerek davacıları haklı çıkardı.

1 Haziran 2023 tarihinde Muğla İdare Mahkemesi, iki tarafı dere olan, önü deniz olan ve 17 metrede sert bir zemine sahip sulak alanda yapılması planlanan projenin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. bilirkişi raporu Muğla Mimarlar Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile dayanışma, yaşam alanlarını koruma çabasının karşılığını almış, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı, yapılmak istenen yağma ve yıkımla sonuçlanmıştır.” (HABER MERKEZİ)

haber-mazidagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu