Haber

KYK Asansöründe hayatını kaybeden Zeren Ertaş’ın Instagram paylaşımında asansör üzerine yazdığı yazı ortaya çıktı.

Dün Aydın KYK’de meydana gelen asansör faciasında Zeren Ertaş isimli öğrenci hayatını kaybetti. Herkesi yasa boğan bu haberin ardından Zeren’in daha önce başka bir asansörde yazdığı Instagram paylaşımı herkesi şaşırttı.

Aydın’da dün gece KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda öğrencileri taşıyan asansör yere düştü. Asansör faciasında 1 kız öğrenci hayatını kaybetti.

Asansörün uzun süredir bakımının yapılmadığı ve yurt yönetiminin ihmal edildiğine dair güçlü iddialar var. Dün olayı protesto etmek isteyen öğrencilere polis biber gazıyla karşılık verdi.

Paniğe kapılıp asansörde sıkışıp hayatını kaybeden öğrencinin adının Zeren Ertaş olduğu ortaya çıktı.

Zeren, Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4. sınıf öğrencisiydi.

Zeten’den geriye sadece sosyal medyada paylaştığı bu mutlu fotoğraflar kaldı.

Ancak Zeten’in temmuz ayında asansörde yazıp fotoğrafladığı “Sadece ölüler görür” yazısı oldukça dikkat çekici.

Asansör fotoğrafı yaz aylarında çekildiği için yurtla ilgisi olmayan başka bir binanın asansörü olma ihtimali yüksektir.

Bu arada Aydın Valisi Yakup Canbolat da olayla ilgili yaptığı açıklamada, 15 kişi kapasiteli asansöre 16 kişinin binerek birinci katta iken kaymaya başladığını kaydetti.

Vali Canpolat, ‘Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Kurtarılan 15 öğrencinin sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik. Ekiplerimiz bölgede. 21 Eylül’de asansörün bakımı yapıldı. Ancak Başsavcılığın yürüttüğü soruşturmanın yanı sıra idari soruşturma da başlatıyoruz. ‘Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz.’ söz konusu.

Zeren’e Allah’tan rahmet, sevenlerine sağlık dileriz…

haber-patnos.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu