Haber

Konya’da 7,5 kilometrelik yol çalışması tamamlandı

Konya’nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, Hayrioğlu Mahallesi üzerinden Abditolu ve Erler Mahallelerini birbirine bağlayan 7,5 kilometrelik yolu tamamlamak üzere.

Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı tüm ekipleri yanına alan Karatay Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahallelerde de yoğun bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda merkeze uzak olan Hayrioğlu Mahallesi üzerinden Abditolu ve Erler mahallelerini birbirine bağlayan yolda ekipler değerli bir çalışma yapıyor. İsmil, Hayıroğlu ve Ovakavağı’nı yakından ilgilendiren 7.5 kilometrelik yolun asfaltlama çalışması tamamlandığında artık merkeze uzak mahallelerde yaşayan vatandaşlar çok daha kolay, güvenli ve konforlu bir şekilde ilçe merkezine ulaşım imkanına sahip olacak. yol.

Başkan Hasan Kılca yol çalışmalarını yerinde inceledi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Şevik ve Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bahattin Totan ile birlikte ekiplerin söz konusu bölgede yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ilçe genelinde yoğun bir şekilde çalıştığını belirterek, amaçlarının vatandaşlara çok daha konforlu ve güvenilir bir ulaşım sağlamak olduğunun altını çizdi. Karatay’ın dört bir yanında tüm ekiplerinin çalıştığını ifade eden Başkan Hasan Kılca, “Yol medeniyettir anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu çerçevede Karatay’ın merkez ve uzak mahallelerinde yol çalışma, tadilat, asfaltlama ve asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda tüm ekiplerimiz sahada.Şu anda merkezden uzak mahallelerimizdeki çalışmaları yerinde inceliyoruz. Bu kapsamda Hayrooğlu Mahallemizden ilçemizi Abditolu ve Erler Mahallesi’ne bağlayan yol çalışmasını ekiplerimiz yürütüyor. Burada 7.5 kilometrelik bir yol üzerinde çalışıyoruz ve projemiz tamamlanmak üzere. Bu yol tamamlandığında İsimli, “Ovakavağı ve Hayıroğlu mahallelerimiz kısa sürede Erler Mahallesi’nden direk ilçe merkezimize ulaşabilecek. Yolumuzun ilçemize, mahallelerimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. söz konusu. – KONYA

haber-ipekyolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu