Haber

Kahramanmaraş’ta günlerdir enkaz altında Kabe’nin örtüsünü arıyorlar.

6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremin ardından enkaz altında arama faaliyetleri sürüyor.

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesi Haydarbey Mahallesi Azerbaycan Bulvarı’nda beyaz eşya firması olarak faaliyet gösteren iş yeri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkıldı.

Kabe’nin örtüsünü arıyorlar

Enkaz içinde işletme sahipleri ve çalışanlar kutsal topraklardan getirilen Kâbe örtüsünü arıyor.

Özel olarak muhafaza edilen iş makinelerinin enkazında günlerdir çalışmalar devam ederken, el gücüyle arama çalışmaları sürüyor.

“Kabe’nin örtüsünü arıyoruz”

İşletme sahiplerinden Muhammet Güller, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şu anda her şeyden kıymetli olan Kâbe örtüsü elimizdeydi ve onu arıyoruz. Bunun dışında bir kaç katı malzeme varsa onları da çıkarmaya çalışıyoruz. Tabii önceliğimiz Kabe örtüsü. Daha önce işverenimizin babası Kabe’ye gidip orada bir iş adamıyla görüşmüş ve ardından kendisine orada Kabe örtüsü takdim edilmişti. Dükkanımızın duvarında Kabe örtümüz asılıydı. Bizim için gerçekten çok şey ifade ediyor, bu yüzden burada arıyoruz.

“Kutsal Olanımız, umarım bulunur”

Ferhan Kurt yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Burası baştan sona işyeriydi. Dükkanlar vardı ve dükkanların altında park yerleri vardı. Yetkililer gerekli çalışmaları yapıyorlar. Şu anda küçük konut eşyalarımızı çıkarıyorlar ama bozuk. Kâbe örtümüz kutsaldır, depremden günümüze Kâbe örtümüzü enkazda arıyorum. Umarım yakında bulunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu