Haber

ISU Genel Müdürlüğü Su Fiyatlarında 30 Büyükşehir Arasında 19’uncu Sırada

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli halkına kaliteli ve kesintisiz içme suyu ulaştırırken, aynı zamanda bu hizmetleri Kocaeli halkına daha uygun su fiyatlarıyla sunmak için çalışıyor. Bu içerikte; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi su fiyatlandırma uygulamasında ülkemizdeki 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 19’uncu sırada yer alıyor.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, görevlerini 5664 sayılı kanun çerçevesinde yerine getirmektedir. 2560. Kocaeli’de Genel Müdürlüğümüzce yürütülen su satış ve diğer hizmetler için uygulanan fiyat tarifeleri, maliyetler dikkate alınarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Kararı ile ISU Genel Kurulu tarafından belirlenmektedir.

TÜFE UYGULAMASI DURDURULARAK 1. ETAP 12 METREKÜP’E ÇIKARILDI
Bu kapsamda ISU Genel Müdürlüğü; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın öncülüğünde geçtiğimiz Ocak ayında 2024 yılı 1. Büyük Genel Heyeti yapılarak konut abonelerine yönelik su fiyatlarına TÜFE oranında yapılan artış durduruldu ve aynı zamanda 1. etap uygulamasına da geçildi. 0-10 metreküp oldu, 0-12 metreküp olarak düzenlendi. . Ayrıca Genel Kurul kararıyla hanede daha önce ikamet eden kişi sayısına göre devam eden kademe uygulaması, 4 kişiye kadar 12 metreküp, 5 kişiye kadar 14 metreküp, 5 kişiye kadar 16 metreküp olarak uygulandı. 6 kişi için metreküp, 7 kişi ve üzeri için ise 17 metreküp. Genel Kurul kararıyla konut abonelerimizin ekonomisine yıllık 614 milyon lira katkı sağlandı. İSU Genel Müdürlüğü, konut (konut) abonelerine uygulanan su fiyatlandırma tarifesinde içme suyu, atık su ve KDV dahil fiyatlar dikkate alındığında 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 19’uncu sırada yer aldı. Ayrıca ISU Genel Müdürlüğü, işyeri abonelerine uygulanan su fiyatlandırma tarifesinde ülkemizdeki 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 21’inci sırada yer alıyor.

SOSYAL VAKIFLAR DEVAM EDİYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü olarak şehit yakınları, gaziler ve engelliler, milli sporcular, depremzedeler, yetimler, yetimler, dullar, 65 yaş aylığı alanlar ve sosyal ekonomik yardım alan kişilere yüzde 50 indirim uygulanıyor. Destek. Kamu yararına faaliyet gösteren dernek ve vakıfların yanı sıra, dernek ve vakıfların ticari amaç gütmeden kurdukları öğrenci yurtları ve kurslar ile Milli Eğitim Bakanlığından kurum açmak üzere ruhsat alan özel yurtlara da sosyal destek, ücretlendirme esas alınarak sağlanmaktadır. konut tarifesi.

VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kurumlarında olduğu gibi biz de İSU olarak dünyamızı ve şehrimizi koruyarak vatandaşlarımızın menfaati için çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla sunmak isteriz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

arhaviajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu