Haber

İstanbul’da emniyet şeritlerini kullananlara denetim yapıldı

İSTANBUL Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İstanbul’da flaşör ve sirenleri kaçak kullanarak emniyet şeridini kullananlara yönelik inceleme gerçekleştirdi. TEM Otoyolu İSTOÇ’un katılımıyla gerçekleştirilen incelemede emniyet şeridini kullandığı belirlenen 6 sürücüye 38 bin 634 lira

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, İstanbul’un birçok yerinde flaşör ve siren kullanarak emniyet şeridini kullanan sürücülere yönelik denetimler gerçekleştirdi. TEM Otoyolu İSTOÇ yan noktasında yapılan kontrolde emniyet şeridini kullandığı belirlenen 6 sürücüye toplam 38 bin 634 lira ceza kesildi. Servis aracının yanına plaka yazmayan kişiye 690 lira ceza kesildi. Yapılan kontrolde emniyet şeridini kullandığı belirlenen otomobil ile polisin dur ihtarına uymayarak kaçan sürücü, gruplar tarafından yakalandı. Sürücüye emniyet şeridini kullandığı için 6 bin 439 lira ceza kesildi.

“POLİSLER GÖREVİNİ YAPIYOR”

Emniyet şeridine girdiği için ceza kesilen Ömer Dikmen, “Polis görevini yapıyor. Yanlış yaptık. Girmemeliydik. İSTOÇ’a girmeye devam etmek istiyorduk ama şeridi de ihlal ettik.” Aynı gerekçeyle ceza alan Gökhan Nacar ise, “Otobüs oradaydı. Emniyet şeridinden istemeyerek onun önünden geçmek zorunda kaldık. Otobüs orada hala arızalı durumda ama elimizde bir şey yok” dedi. yapabilir.”

-Denetim ekipleri

-Metris- Esenler Temas Yolunda Denetim

-Camlı araç sürücülerinin kimlik kontrolü

-Güvenlik şeridini ihlal eden sürücülere ceza uygulanması

-Sürücünün aşırı egzoz kullanması

-Denetimden genel ve ayrıntılar

TEM Otoyolu İSTOÇ Katılım’da denetimler yapıldı

-Kontrolden genel bakış ve detay görüntüleri

-Araç ve sürücü görüntüleri

-Ceza cezası alan 2 sürücüyle röportaj.

-Ceza yazarken polisten görüntü

Araba kamerası

– Denetim sırasında kaçan bir aracın görüntüsü

celtikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu