Haber

İçişleri Bakanlığı’nın görevi Ali Yerlikaya’ya devredildi

İçişleri Bakanı olarak atanan Ali Yerlikaya, düzenlenen törenle görevi Süleyman Soylu’dan devraldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede İçişleri Bakanı olarak atanan ve son olarak İstanbul Valiliği görevinde bulunan Ali Yerlikaya, bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Süleyman Soylu’dan devraldı.

“Vatan ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü korumak varlık sebebimizdir”

Törende konuşan yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülkenin her tarafının kendilerine emanet olduğunu belirterek, “Hizmet bayrağını sizden devralmak benim için büyük bir onur. Edirne’den Hakkari’ye, Sinop’tan Hatay’a, ulu bayrağımızın dalgalandığı her yerde 85 milyon insanımızın yanında olacağız.Barış ve inanç içinde yaşama sebebimiz, temel hak ve hürriyetlere sahip çıkmak, vatan ve milletimizin dokunulmaz bütünlüğüne ve sarsılmaz kardeşliğine sahip çıkmaktır. .Kutsal vatanımızın her karışı, Mavi Vatanımızın her damlası, tüm kıyılarımız, hudutlarımız, kıyılarımız bize emanettir.Milletimizin her ferdi bize emanettir.Temel referansımız hukuk ve insan haklarıdır. bundan asla taviz vermeyeceğiz.Çabamız tüm hata ve suçlularla büyük bir azim ve kararlılıkla devam edecektir.Tek amacımız, mutlak hedefimiz Allah’ın rızasını kazanmak ve azizlerimizin ve milletimizin rızasını kazanmaktır. dedi.

Soylu: “Ağır ama aynı zamanda onurlu olan bu sorumluluğu, yetkinliğine önem vermediğimiz meslektaşımıza devrediyoruz”

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevde bulundukları sürece tüm güçlerini görevlerine koyduklarını ifade ederek, “Önce Çalışma Bakanı, ardından 7 yıldır İçişleri Bakanı olarak görev yapan Allah’a hamd olsun. Cumhurbaşkanımızla birlikte aziz milletimize hizmet için çalışıyoruz.Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bu imkan ve şerefin gereğini yerine getirmek ve aziz milletimizin iradesine ulaşmak için tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti sarf ettik. Artık ağır bir sorumluluk ama aynı zamanda onurlu bir iş olan bu emaneti dert edinmiyoruz. Arkadaşımıza devrediyoruz” dedi.

Soylu’dan Yerlikaya’ya kalem hediyesi

Soylu ve Yerlikaya açıklamalarının ardından birbirlerine çiçek takdim etti. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından Soylu, yeni bakan Yerlikaya’ya kalem hediye etti. Bakan Yerlikaya’nın “Allah’ım dilimizden çıkan sözleri, kalemimizden çıkan yazıları, tavır ve davranışlarımızı milletimizin razı olacağı bir noktaya ulaştırsın” sözlerinin ardından devir teslim töreni tamamlandı. – ANKARA

yuregir-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu