Ekonomi

GE HealthCare, Hartford HealthCare ile ittifakını genişletiyor

HARTFORD, Conn. – GE HealthCare (NASDAQ: NASDAQ:GEHC) ve Hartford HealthCare, yedi yıllık işbirliklerinin yenilendiğini ve ortaklığın 2030 yılına kadar uzatıldığını duyurdu. 2016’da başlayan işbirliği, görüntüleme teknolojisinde inovasyona odaklanıyor ve sağlık hizmeti maliyetlerini azaltırken hasta bakımını geliştirmeyi amaçlıyor.

Yenilenen anlaşma Hartford HealthCare’in CT, PET/CT, MRI ve X-ray cihazları da dahil olmak üzere görüntüleme ekipmanlarını yazılım ve yapay zeka alanındaki en son gelişmelerle güncellemesine olanak tanıyacak.

Bu güncellemenin tarama sürelerini kısaltması, bakım için bekleme sürelerini azaltması ve tanısal doğruluğu artırması bekleniyor. GE HealthCare’in hasta izleme, anestezi, anne bebek bakımı ve tanısal kardiyoloji teknolojileri de işbirliğinin bir parçası.

Ortaklık daha önce 2017 yılında Hartford HealthCare’in hasta ihtiyaçlarını mevcut en iyi bakımla eşleştirmeyi amaçlayan Bakım Lojistik Merkezi’nin kurulmasına öncülük etmişti. İşbirliğinin yeni aşaması, hasta ve klinisyen faydalarının yanı sıra sağlık sistemi verimliliğine odaklanmaya devam edecek.

GE HealthCare’in Critical Care Suite 2.0 ve AIR™ Recon DL gibi en yeni teknolojileri Hartford HealthCare’in sistemlerine entegre edilecek. Yapay zeka destekli bu araçlar, hasta sonuçlarını iyileştirmek ve görüntüleme kalitesini artırmak için içgörü ve analitik sağlayarak klinisyenlere yardımcı olmak üzere tasarlandı.

GE HealthCare’in ABD ve Kanada Başkanı ve CEO’su Catherine Estrampes, teknoloji eskimesini en aza indirmeyi ve gelecek için klinik yetenekleri optimize etmeyi amaçlayan ittifakın stratejik niteliğini vurguladı.

Hizmet anlaşmasının bir parçası olarak GE HealthCare teknisyenleri, görüntüleme ekipmanı için kurum içi bakım ve onarım hizmetleri sağlayacak. Bu işbirliği aynı zamanda bazı mevcut MRI, CT, PET/CT ve X-ray sistemlerinde, daha az inşaat maliyeti ve hasta bakımında minimum kesinti ile eski sistemleri yenilemeye yardımcı olacak yerinde inşa yükseltmeleri için planları da içeriyor.

Bu duyuru GE HealthCare tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-kavak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu