Teknoloji

FBI Direktörü: TikTok, Çin İçin Bir ‘Silah’ Olabilir

ABD ile Çin arasında teknoloji şirketlerine yönelik gerilim casusluk iddialarıyla artmaya devam ediyor. ABD’nin uzun bir zamanı var. TikTokUygulamanın internetteyken yurt içinde tamamen yasaklanmasını sağlayacak altyapı da geçtiğimiz gün oluşturuldu.

RESTRICT (Kısıtlama) kanunu ile gerektiğinde tüm yabancı teknolojilerin yasaklanması öngörülmüştür. Hukuki dayanağı her geçen gün artarken günümüzde Amerika Birleşik Devletleri  Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI)Kritik bir açıklama geldi.

ABD hala TikTok’un Çin hükümetinin ‘ajanı’ olduğunu düşünüyor

FBI Direktörü Christopher Wray, İstihbarat Komitesi’nde senatörlerin sorularını yanıtladı ve TikTok’un Çin için bir araç olabilir dedi. Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio, Çin’in TikTok ile bilgi üzerindeki kontrolünü genişletip Tayvan Boğazı’nda olası bir savaş durumunda değerli bir etki aracı haline gelip gelemeyeceğini sordu.

Marco Rubio’nun FBI Direktöründen aldığı yanıt şu şekildeydi:

“Amerikalıların anlaması gerektiğini düşündüğüm şey, bahsettiğiniz risklerin ve tehditlerin her birini engellemenin en temel parçasının ülkemizde çok kutsal bir şey olduğu: özel sektör ile kamu sektörü arasındaki fark.

Bu, Çin Komünist Partisi’nin çalışma biçiminde olmayan bir çizgidir.”

FBI Direktörü Christopher Wray, diğer bir deyişle Çin’deki özel bölüm ile Çin Komünist Partisi arasında bir ayrım olmadığını açıkladı. Bu, ByteDance gibi özel şirketlerin Çin hükümetinden talep edildiği zamandır. birlikte çalışmak zorundaanlamı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu