Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçime günler kala önemli çağrı: Tatlı rekabeti siyasi düşmanlığa çevirmeyelim

14 Mayıs Seçimlere sayılı günler kala Cumhurbaşkanı Erdoğan, değerli açıklamalarda bulunduğu bir paylaşım yaptı. Erdoğan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara da çağrıda bulundu.

“SEÇİM ZAFERİNİ KAZANACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı, “Tarihimizin en önemli seçimi olan 14 Mayıs’tan Allah’ın izniyle galip çıkacağız. Bu seçimlerde kim kazanacak? 85 milyonun genci, yaşlısı, erkeği, kadını her bireyi kazanacak. Türkler. Kürtler, Araplar, Sünniler, Aleviler, toplumumuzun tüm kesimleri, Türkiye’nin tüm renkleri kazanacaktır.Hıristiyan,Yahudi,Süryani,farklı inançtaki tüm vatandaşlarımız kazanacaktır.CHP’nin yanı sıra AK Parti ve Cumhur İttifakı Birleşmiş Milletler, UYGUN Parti, Saadet Partisi ve diğer partilere kendini adamış vatandaşlarımız da kazanacaktır.Asya ve Afrika’da “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” davetimize hep birlikte kulak veren yüz milyonlar kazanacaktır. Ay-yıldızlı bayrağımızı görünce huzur bulan kazanacak, Kendini güvende hisseden hemşerimiz kazanacak, Ülkemizde ve dünyada Türkiye’nin başarısı için dua eden kazanacaktır. etnik köken, mezhep veya dünya görüşü, tüm Türkiye kazanacak; Yurdumuzdaki kardeşlerimiz kazanacak, mazlumlar ve mağdurlar kazanacak.”

“LÜTFEN ONA FIRSAT VERMEYİN”

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “14 Mayıs inşallah hepimizin bayramı, gurur günü, Türk demokrasisinin bayramı olur. Bu konuda kimse karamsar olmasın, kimse karamsar olmasın. Kimse kendini dışlanmış hissetmesin.Ülkemizin aydınlık ve müreffeh geleceğine olan inancını kaybetmesin.Özünde siyaset var.Doğada var olan tatlı rekabetin siyasi düşmanlığa dönüşmesine izin vermeyelim.Kendimize sahip çıkalım. bu topraklarda birlik, beraberlik, bin yıllık kardeşliğimiz, muhabbetimizi kuvvetlendirelim, kırgınlıkları bırakalım, başka bir yüreğe inelim, Allah’ın izniyle gerisi gelir, Rabbim kardeşliğimizi daim etsin. “

gergerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu