Haber

Cemal Enginyurt: Kılıçdaroğlu beni İçişleri Bakanı yapacağını hemen açıklamalı

Türkiye ikinci sağlık oylaması için 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlere kilitlenmişken, CHP listelerinden yeniden Demokrat Parti’nin adayı olan Cemal Enginyurt’tan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na telefon geldi. Millet İttifakı.

“BENİ İÇİŞLERİ BAKANI YAPACAĞINI İLAN ETMESİ GEREKİYOR”

Seçim sonrası için somut örnek olunması gerektiğini belirten Enginyurt, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun da beni derhal içişleri bakanı yapacağını duyurması gerektiğini söylüyorum. Bu Süleyman Soylu’nun hakkı ama ben ilgileneceğim. Ama bunun diliyle cevap vereceğim.Bu Soylu’ya.Bu millete yaptığı zulmün hesabını ancak ben vereceğim.Kurmay çavuşlara kadro hakkı veriyorum.Polislerin insani kişilik haklarını veriyorum. polisin hakkını ben adaleti sağlayacağım bu ülkede mafya ve uyuşturucu kaçakçılarının yanında fotoğraf çekmediğim gibi onlardan da hesap soracağım bir şekilde söyleyeceğim kemal beye beni ihbar etmesini tavsiye ediyorum Senin aracılığınla İçişleri Bakanı oldum” dedi.

“ERDOĞAN HAKKINDA KONUŞMAK GEREKİYOR”

Kullandığı dilin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı mücadele amacıyla kullanılması gerektiğini belirten Enginyurt, şöyle devam etti: “Ben Recep Tayyip Erdoğan ile terörün istikrarını artırarak siyasetin doğru olduğuna inananlardanım. diğer dili anlayın.Erdoğan’ın anladığı ama kendisinin anladığı tek dilden konuşacaksınız.Erdoğan Bahçeli ile birbirine onca laf ettikten sonra böyle bir sohbetin tam ortasında olduklarını düşündüğünüzde, demek ki siz de varsınız. Üslup olarak Recep Tayyip Erdoğan gibi konuşmak ama anlıyor.”

haberabana.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu