Haber

Arnavutköy’de 100 lira temizlik ücreti yakınlarını felç etti

Arnavutköy’de bir aile apartmanında 100 liralık temizlik ücretinin, yakınları birbirine düşürdüğü iddia edildi. Bina sakinleri yaşananları anlatırken, olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Arnavutköy İslambey Mahallesi Çelik Bilek Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı aile apartmanında akrabalar arasında yıllardır süren kavga 100 liralık fiyatla zirveye ulaştı. İddiaya göre Meryem ve Gökhan Aydın evlendiğinde babalarının oturduğu apartman dairesine yerleştiler. Baba ve ağabeyi Mustafa Aydın alt kattaki kahvehanede kalmak zorunda kaldı. Çiftin daireyi terk etmesi istenince dairede huzursuzluk başladı. Hemen hemen her gün kavgaların yaşandığı apartmanda son olarak hafta sonu merdiven temizliği nedeniyle kavga çıktı. Taraflar arasında nafaka parası nedeniyle başlayan tartışma polisin müdahalesiyle yeniden sona erdi. Öte yandan tartışma cep telefonu kameralarıyla kaydedildi.

“Ben ve babam burada kahvehanede uyuyoruz.”

Yaşananları anlatan ağabey Mustafa Aydın, “Kardeşim ve teyzemi yeni evlendiklerinde burada yaşamalarına izin verdik. Kimseye ihtiyaçları olmasın diye. Zaman geçtikçe ailede çalkantılar baş göstermeye başladı. Normalde hepimiz Akrabalar burada yaşadı, hepsi kaçtı, şimdi kimse yok. Amcamın çocuğu da burada yaşamıyor. Hiçbir şey kalmadı. Benim ve babamın mağduriyeti ortada. Biz hakkımızı korumaya çalışıyoruz, bizi tehdit ediyorlar. , sürekli bize şantaj yapabileceğimi söylüyorlar, hakim, savcı olan insanlar tanıyorum, taşmak üzereyiz, sürekli polisi arayıp yalan yanlış ihbarlarda bulunuyorlar, kendilerini haklı çıkarmak için sürekli iftira atıyorlar. Ben de ” baba, biz burada kahvehanede uyuyoruz. Son olay ise bir bayanın burada temizlik yaptığı ve parasını ödeyememesi için huzursuzluk çıkardıkları” dedi.

Kafeyi işleten ailenin akrabası Emre Aydın, “Bu binada sürekli sıkıntı yaşıyoruz. Amcam ve yeğenlerim burada uyuyor. Onlara baktığım ve onları beslediğim için beni dalkavuk ilan ettiler. Her gün sıkıntı yaşıyoruz. Kimse gelip kapınızı kıramaz, tehdit veya hakaret yoktur.” “Gidip konuşuyorlar, bana saldırdığını söylüyorlar. Eşim üzerimize bir şeyler fırlattı, o kadın akrabalar da ayakkabı attı. Polisler gelince yalan söylüyorlar, bize saldırgan diyorlar. Bu olayın sonu iyi bitmiyor, biz de yapıyoruz. ne olacağını bilmiyorum” dedi.

Olayların devam ettiği apartman sakinleri yetkililerden yardım istedi. – İSTANBUL

haber-ulus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu