Haber

ABD’de siyahi evsizleri boğarak öldüren eski asker 100 bin dolar kefaletle serbest bırakıldı

Manhattan Ceza Mahkemesi yargıcı, Amerikan denizci Penny100 bin dolar kefalet karşılığında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

bugün erken saatlerde Manhattan’daki Beşinci Karakol’a teslim oldu.ve elleri kelepçeli olarak resmi bir araçta polisler tarafından alınan Penny, çıkarıldığı mahkemece pasaportuna el konulması ve New York’tan izinsiz ayrılmaması şartıyla serbest bırakıldı.

Eski asker mahkemede savunma yapmadı, 17 Temmuz’da yeniden hakim karşısına çıkacak.bilgiler paylaşıldı.

Sabahın erken saatlerinde Manhattan’daki Beşinci Polis Karakoluna teslim olan Daniel Penny, işlemlerin ardından görevliler tarafından elleri kelepçeli olarak resmi araca götürüldü.

akıl sağlığı sorunları olan 30 yaşındaki evsiz Jordan Neely 1 Mayıs’ta bir metro istasyonunda yolculara yönelik saldırgan davranışlar sergiledi. Neely, onu kontrol etmeye çalışırken eski ABD Denizcisi Daniel Penny tarafından boğarak öldü.

İlk olarak gözaltına alınan 24 yaşındaki genç asker daha sonra serbest bırakıldı. Avukatı Thomas Kenniff, olay anında Penny’nin kendisini ve diğer yolcuları savunmaya çalıştığını savundu.

Görgü tanıkları, Neely’nin yolculara bağırdığını ancak saldırmadığını belirtti.

Evsiz adamın ölümü öfke ve protestolara neden oldu.

ABD basınında yer alan haberlere göre evsiz adam, bedel ödememek, hırsızlık yapmak ve üç kadını darp etmek suçlarından 42 kez gözaltına alındı.

Askeri kayıtlar, siyahi Neely’nin ölümüne neden olan Penny’nin… ABD Donanması’nda dört yıl görev yaptı.Haziran 2021’de astsubay rütbesiyle terhis olmuştur.

haberkuluncak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu