Teknoloji

3.500 dönüm arazi satın aldı: Elon Musk kendi şehrini kurmak istiyor!

SpaceX, Tesla ve Twitter haberleriyle gündeme gelen Elon Musk, kendi şehrini kurmayı planlıyor. Wall Street Journal Perşembe günü Elon Musk ve şirketlerine bağlı kuruluşların bir şehir inşa etmek için arazi satın aldığını bildirdi.

Elon Musk, çalışanların yaşayabileceği ve çalışabileceği bir kasaba inşa etme hayaliyle bu projeyi yapıyor. Söz konusu proje için Teksas’ta binlerce dönüm arazinin satın alındığı iddia edildi.

Wall Street Journal’a göre Elon Musk şirketlerine bağlı kuruluşların en az 3.500 dönümlük bir arazi satın aldılar.ve bu topraklarda Snailbrook adında bir kasaba kuracakları söylenir.

ELON MUSK ÇALIŞANLARINI ÇALIŞMAYA TEŞVİK ETMEK İSTİYOR

Elon Musk, çalışanları işte kalmaya ve bazen daha uzun saatler çalışmaya teşvik etmek için kampüste birçok fırsat sunuyor. Elon Musk’ın bir kasaba hayali ile çalışanlarını cesaretlendirmek için yeni adımlar atacağı görülüyor.

Habere göre Elon Musk, Austin yakınlarında büyük üretim tesislerine sahip olan Boring Co. Tesla ve SpaceX şirketlerinde çalışanlar “piyasanın altında kiralarla yeni evlerde yaşamak” sağlamak istiyor. Snailbrook’un 100’den fazla konut inşa etme planlarının yanı sıra havuz ve açık hava spor alanı gibi mahalle özellikleri içerdiği bildiriliyor.

KAYNAK: HABER7

pehlivankoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
istanbul eşya depolama
Başa dön tuşu